Michail (Michej) Timofjejevič Grebennikov
Maturoval na reálném gymnáziu v Kyjevě, studoval v Kyjevském obchodním institutu a na Novočerkasském junkerském učilišti. Během první světové války byl členem Donské armády a Donského vojskového kruhu. Od r. 1918 byl zplnomocněncem Všekozáckého zemědělského svazu. V létě 1918 sloužil v Jermakovském pluku a na Ukrajině ve vojsku getmana P. P. Skoropadského. Velel studentské družině (později praporu), zvané Židovská legie. 27. března 1920 byl evakuován z Novorossijska na ostrov Lemnos. Zpočátku pracoval jako dělník, posléze učil tělocvik a byl vychovatelem na gymnáziu při ruském vyslanectví. Do Československa přijel se čtvrtým transportem studentů v r. 1921. Studoval v Ruském institutu zemědělského družstevnictví a na Ruské právnické fakultě v Praze, absolvoval autoškolu Zemgoru (Sjednocení ruských činitelů městských a venkovských samospráv; nepolitická organizace pomáhající emigrantům). Pracoval jako úředník Všekozáckého zemědělského svazu, byl předsedou jeho pracovního oddělení. V r. 1932 si podal žádost o československé občanství. Byl členem Zemgoru a Spolku ruských absolventů vysokých škol v ČSR, atamanem Donského spolku studujících na vysokých školách v ČSR, Všekozáckého spolku a Kozácké stanice v Praze (1926 – 1927). Vrátil se do SSSR.
Otec: Timofej. Matka: Fekla.
: Práce ruské, ukrajinské a běloruské emigrace vydané v Československu 1918 – 1945 (Bibliografie s biografickými údaji o autorech). D. 1, sv. 1. Bibliografii zpracovaly Zdeňka Rachůnková a Michaela Řeháková, biografická hesla zpracoval Jiří Vacek za spolupráce a redakce Z. Rachůnkové a M. Řehákové; úvod J. Vacek. Národní knihovna ČR, Praha 1996.
Praha XI, Žižkov, Karlova tř. 20; Praha XV, Braník, Pod svahem 15.
Národní archiv, f. MZV – Ruská pomocná akce, k. 200; Soukromý archiv A. Kopřivové.
Хроника культурной, научной и общественной жизни русской эмиграции в Чехословацкой республике. Т. 1. 1919 – 1929. Под ред. Л. Белошевской. Славянский институт АН ЧР, Прага 2000; ibid, Т. 2. 1930 – 1939. Под ред. Л. Белошевской. Славянский институт АН ЧР, Прага 2001.